Росіта, дружина Ляшко: "Познайомилися з Олегом у гральних автоматів"

Цивільна дружина народного депутата Олега Ляшка розповіла "КП" про дивну звичкою чоловіка своєї компанії і про те, чим вона займається за лаштунками політичних струм-шоу.

Народний депутат Олег Ляшко - політик-блискавка, політик-скандал. Від нього можна чекати чого завгодно. То він землю в парламенті їсть, то корову під Верховну Раду призведе, то крокодила у виборчому ролику зніме. Він часто потрапляє в епіцентр різного роду скандалів. І часто сам їх провокує.

Не так давно він привів у студії відомого політичного струм-шоу свою дружину Роситу. До речі, сімейне життя Ляшко - ще одна тема, яка обросла чутками. Опоненти звинувачували народного депутата в нетрадиційній сексуальній орієнтації.

"КП" поспілкувалася з його дружиною Роситой і з'ясувала багато цікавих деталей про особисте життя лідера Радикальної партії. Своє перше інтерв ’ ю дружина Олега Ляшка призначила в недорогому ресторані "Шоколадниця" в центрі столиці. Прийшла пішки і без запізнення, говорить, живе неподалік.

- Росіта, у багатьох виникла підозра, що ваше поява на програмі "Шустер-live" було заздалегідь спланованою піар-акцією. Як ви опинилися в студії?

- В ту п'ятницю Олег запропонував мені поїхати разом з ним на ефір. Так як донька Влада залишилася у бабусі, я погодилася. Коли почалася передача, я була за лаштунками шоу і спокійно спостерігала за тим, що відбувається. Дискусія проходила в звичайному режимі. Але коли ж Олегу поставили запитання: чому ти "убив" свою дружину в декларації, мені довелося вийти. У мене з'явилося бажання розставити всі крапки над "і": заявити, що в Олега є сім'я і у нас все добре. До цього випадку ми намагалися відокремлювати особисте життя від політики.

- Чи Часто супроводжуєте дружина на політичні струм-шоу?

- Останнім часом я досить часто їжджу з Олегом на ефіри або якісь зустрічі. І поки він зайнятий, ми із Владою гулям де поруч (у цей момент в кафе заходить донька Влада. Дуже прудка. Бере у мами ключі від квартири. Помічник супроводжує її додому).

- А що ви робите за лаштунками шоу? Може, есемески пишете, як Ляшко поводитися в тій чи іншій ситуації?

- Ні. Есемесок з порадами не пишу. Якісь моменти ми можемо обговорити по дорозі в студію. Єдиний моя порада - щоб чоловік був більш спокійним.

- І все-таки, чому Олег Валерійович не вказав вас у своїй податковій декларації? Адже політики зобов'язані у своїй фінансовій звітності за минулий рік вказувати дружину, дітей?

- У нас відносини не оформлені. Спочатку ми просто боялися цього, адже коли я була вагітна, Олег сидів у в'язниці за журналістську діяльність. Коли його випустили, він взагалі тривалий час був змушений нас ховати. А взагалі ми з Олегом вважаємо, що люди найчастіше йдуть в ЗАГС для того, щоб поставити печатку в паспорт і, таким чином, утримувати один одного або потім щось ділити. Але ні у мене, ні у Олега таких цілей немає. Щоб довго жити душа в душу, не обов'язково одружуватися, - говорить мрійливо і з посмішкою.

- Скільки років ви разом?

- У перших числах травня у нас буде річниця -15 років спільного життя. Познайомилися в 1998 році у мене на роботі, в залі ігрових автоматів, казино. Тоді виник невеликий конфлікт. Олег був з боку клієнта, якому не видавали виграш, я - з боку менеджера. Він почав скандалити, мені довелося погасити його вогонь. Після цього ми стали вітатися. Олег став частіше заходити до нас. Знаєте, в перший час я ставилася до нього з почуттям гумору (особа Роситы розпливається в милій посмішці, очі загоряються ностальгією. - Ред.). Було цікаво спілкуватися: він говорив виключно українською, а російською.

- А зараз хто кому робить мовні поступки?

- Вдома спілкуємося на двох мовах. У нас навіть будинку є жарт з цього приводу. Олег говорить: "Росіта, ти їси українське сало, ти їси картоплю, а розмовляєш російською". Я, звичайно, можу спілкуватися українською, але зручніше - українською. Коли ж Олег переходить на російську, я його не сприймаю. Російський у виконанні Ляшко дуже ріже слух.

- Наскільки радикальний в домашніх умовах лідер Радикальної партії?

- В домашніх умовах він повна протилежність тому людині, яким він є у політиці. Олег зараз дуже спокійний, неконфліктний. Це раніше у нього був складний характер, дуже впертий. Ми могли посваритися, а потім не розмовляти кілька днів, перебуваючи в одному приміщенні. З віком цей загострення пристрастей пішов. По господарству здорово допомагає: чистить картоплю, оладки смажить.

- Росіта, а чим займається дружина настільки скандального політика, як Ляшко?

- За освітою я бібліограф суспільно-політичної літератури. Але за фахом не працюю як мінімум, років 20. Зараз керую івент-компанією, але в найближчому майбутньому хочу змінити роботу - більше подобається працювати з дітьми. Тому вирішила організувати невелику школу мистецтв, в якій дітей навчатимуть фотографії, малювання, танців, іноземним мовам.

- Як керівник івент-компанії допомагали Ляшко в виборчої кампанії? Зокрема, хто придумав спосіб політикам вилами?

- Частково допомагала. Ідея з вилами - його фішка. І дуже вдала. До того ж вила - знаряддя праці, яке спрямоване на поліпшення життя людей. Олег, до речі, вміє домовлятися з вилами. Він часто їздить до мами в Варву і допомагає їй. На травневі картоплю садитимемо.

- Хлопці з "Вечірнього Кварта" у своїх жартах нерідко натякають на нетрадиційну орієнтацію вашого чоловіка. Як ви ставитеся до таких жартів?

- Жарт - коли смішно. А мені не смішно, коли так говорять. Ще п'ять років тому я дивилася "95 Квартал" і мені подобався запал артистів. Олег ж говорив, що у них тупі жарти. Коли хлопці почали складати жарти про Ляшко... Це не смішно. Жарт повинна з чого-то з'явитися. Але я ще не бачила підстав для таких жартів і розмов (каже серйозно, без посмішки).

- У вас дуже красиве і рідкісне ім'я - Росіта. Є якась історія, чому ви так назвали?

- Моя прабабуся була іспанкою. І на честь неї мама назвала мене Роситой. Зізнаюся, в юності не любила своє ім'я. Не всі його відразу могли запам'ятати, часто плутали. Називали мене і Розитой, Росидой і Роксоланою... Зараз, коли з'явилася мода на рідкісні імена, мені стало подобатися моє ім'я.

- У вас є донька. Не плануєте ще й сина подарувати Олегу Валерійовичу?

- Плануємо. Але як Бог дасть. До дітям ми добре ставимося. Та й досвіду у вихованні під набрали. Донька Влада раніше не хотіла ні братика або сестричку. Хотіла чому-то білочку. А зараз не проти дитинку.

- А у вас самої родина велика?

- Я народилася в Дніпропетровську в родині військового. У мене є три сестри. Перед тим як переїхати до Києва, ми жили в Фастові.

- Як складаються стосунки Олега Валерійовича з тещею?

- Чудово. У нього з тещею краще відносини, ніж у мене з мамою. У обох прекрасне почуття гумору. Олег любить мальовничо розповідати мамі, що відбувається в країні.

- Часто Ляшко критикує політиків за любов до брендових речей. А одяг та взуття яких фірм є у нього самого в гардеробі?

- (Сміється.) Олег підбирає гардероб методом проб і помилок. Іноді в ньому з'являються речі, абсолютно не зрозумілі мені. Купив одне пальто... Жах. Але носив. Він вибирає речі, які йому подобаються та чим він відчуває себе комфортно. Тому в нас і бейсболка помаранчевий був, а краватки незграбні.

- Росіта, а ваша сім'я спілкується з сім'ями інших відомих політиків?

- У мого чоловіка є золоте правило: друзів серед політиків не може бути. Адже часто так буває, що спілкуєшся з людиною, але варто відвернутися, як він тебе вже обумовлює і обливає брудом. Тому ми вважаємо за краще спілкуватися з родичами, сусідами і друзями юності, молодості.