Новини нерухомості

Який вибрати обігрівач

Вибір компактних обігрівачів сьогодні неймовірно різноманітний: для квартири і заміського будинку, вбудовувані, напольні, підвісні, стаціонарні і переносні, з направленим випромінюванням і конвекторні. У цій статті ми поговоримо про підлогових переносних обігрівачах. Вони не вимагають спеціальної установки, займають зовсім небагато місця, легко пересуваються і переносяться з місця на місце.

Підлогові переносні обігрівачі можна розділити на дві категорії - ті, що нагрівають повітря, і ті, які нагрівають предмети. Перші називаються конвекторнимі, другі - інфрачервоними.


Конвекторні обігрівачі

Масляний радіатор - мабуть, найпопулярніший варіант конвекторного типу. Виглядає він і справді часто майже як класичні класичні чавунні радіатори центрального опалення, що випускається, як правило, в білому, сірому або чорному колірному оформленні.

Основною частиною масляного обігрівача є металевий корпус, наповнений мінеральним маслом. Нагрівальний елемент (тен) розташований усередині корпуса, в нижній його частині, і повністю покритий маслом. Завдяки тому, що тен знаходиться в герметично закритому корпусі, ця модель обігрівача вважається самої пожежобезпечною, і до того ж не випалює кисень з повітря.
 
Принцип роботи такого обігрівача простий - повітря в кімнаті стикається з розігрітими стінками обігрівача, нагрівається і рухається по кімнаті природним (конвекційним шляхом, поступово змішуючись. Таким обігрівачем не вийде зігріти повітря в приміщенні швидко, він більше підійде для роботи в цілодобовому режимі.
 
Сучасні масляні радіатори розраховані на роботу в декількох режимах обігріву і, як правило, оснащені декількома тенами різної потужності. Також передбачений термостат, що дозволяє регулювати температуру, система захисту від перегріву, таймер і система відключення при перекиданні, а деякі моделі оснащені резервуарами з водою, так як обігрівач, який працює на великої потужності, відчутно сушить повітря.

Є моделі і з вентилятором: такий обігрівач нагріє повітря в приміщенні швидше, але додасть шуму.

Потужність випускаються моделей коливається від 1 кВт до 2,5-3 кВт, (1 кВт розрахований на обігрів площі 10 м2 при висоті стелі 3 м). Коштує такий обігрівач 1 200-4 000 руб., але увагу при виборі масляного радіатора варто звернути увагу не тільки на ціну, але також на потужність і зручність управління.

Переваги:

 • Безпечний
 • Рівномірно обігріває
 • Можна обпектися
 • Мобільний (оснащений коліщатками)
 • Безшумний
 • Не палить кисень

Недоліки:

 • Важкий - важить від 10 до 30 кг
 • Потрібно від 15 до 30 хвилин для розігріву
 • Шум - на початку розігріву і при охолодженні чутно потріскування і пощелкивание
Інфрачервоні обігрівачі

Є ще один різновид сучасних обігрівачів - це ІЧ-обігрівачі. Випускаються такі моделі в трьох варіантах - кварцові, карбонові та галогенові. Принцип роботи у них абсолютно однаковий, різниця ж полягає в матеріалі, з якого виконаний нагрівальний елемент.

В кварцовому обігрівачі нагрівальний елемент виготовлений з вольфрамової нитки, вміщеній в кварцову трубку, з якої відкачано повітря. Подібна технологія дозволяє уникнути спалювання кисню - на відміну від моделей попереднього покоління, в яких спіраль була відкрита і контактувала з повітрям. Така нитка може розігріватися до 2000 °С.
 
В карбоновому обігрівачі використовується вуглецеве волокно (спіраль виглядає сплетеній в косичку), так само поміщене в кварцову трубку. А в галогенном обігрівачі кварцова трубка заповнена інертним газом і використовується все той же вольфрам.
 
Після включення на спіраль подається струм, спіраль розжарюється до червоності (точніше, переважно в інфрачервоному діапазоні плюс частково у видимому червоному спектрі), випромінювана спіраллю теплова енергія поглинається стоять в зоні прямої видимості предметами (саме тому такі обігрівачі називають випромінюючими). Далі розігріті предмети віддають тепло повітрю.

Щоб випромінювання обігрівача було спрямованим, рефлекторна стінка позаду спіралі виконується з алюмінію або відполірованої сталі. Відповідно, такі обігрівачі обігрівають ту площу, на яку спрямований рефлектор. Випускають такі обігрівачі найчастіше у формі циліндра, з можливістю обертання на кут до 180 градусів.
 
Передня панель більшості подібних конструкцій забрана ґратами - це охороняє кварцову трубку від механічних пошкоджень, а користувача-від контакту з розпеченою трубкою. Такий обігрівач може працювати на різній потужності, в сучасних моделей автоматично відключається при падінні - автовідключення спрацьовує навіть при невеликому нахилі. Більшість моделей також обладнані термостатом, таймером, у деяких є пульт ДУ.

Вартість ІК-обігрівачів коливається в діапазоні від 1 000 до 6 000 руб. діапазон потужностей - в межах 800-4000 Вт.

Переваги:

 • Невелика вага і компактність
 • Безшумність
 • Обертання на кут 180°
 • Для розігріву потрібно кілька секунд
 • Можна використовувати для сушіння білизни

Недоліки:

 • Гратчаста конструкція передньої стінки сприяє накопиченню пилу
 • Шум, видаваний при обертанні
Разом

Не можна однозначно сказати, який тип обігрівача краще без прив'язки до конкретних умов експлуатації в конкретному приміщенні, адже всі вони різні. Олійні моделі більше підійдуть тим, у кого маленькі діти - вони більш безпечні. Так само для тих, у кого радіатори центрального опалення не гріють належним чином, обігрівач буде працювати в цілодобовому режимі. Масляні радіатори виробляють такі компанії як, наприклад, Delonghi, Electrolux, Supra, Timberk, Scarlett та ін.

ІЧ-обігрівачі незамінні там, де потрібно швидко зігрітися або що-небудь просушити. Спати з таким обігрівачем не дуже комфортно, так як крім тепла він випромінює ще й світло. Такі моделі добре включати на годинку-інший при необхідності. Ідеально підійде тим у кого немає балкона і хто змушений сушити білизну в кімнаті. Досить поставити такий обігрівач поруч з сушаркою для білизни і через пару годин білизна буде сухим. Випуском ІК-обігрівачів займаються такі компанії як Vitek, Rolsen, Polaris, Bilux, Neoclima і багато інших.

Іпотеку загрожує розпродаж

Банкам загрожує нова хвиля судових позовів, в результаті яких вони можуть втратити заставні квартири. Верховний суд визнав незаконним прийняття майнових прав в іпотеку на підставі договорів, укладених до 2009 року, і дозволив продавати такі квартири позичальникам ще до моменту погашення ними кредитів. Експерти вважають, що цим прецедентом скористаються клієнти, які не бажають повертати кредити. У розпорядженні "Ъ" опинилася постанова Верховного суду №6-8цс13 від 17 квітня яким змінюються правила взаємовідносин банків з позичальниками.

Орендна плата за землю. Хто і як визначає її розмір?

Визначення розміру орендної плати в договорах оренди земельних ділянок державної та комунальної власності має певні особливості, які, зокрема, полягають у нормативному закріпленні мінімальної орендної плати. Так, у пункті 288.5. статті 288 Податкового кодексу України (далі - ПК України) зазначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель -

Життя найми

Приплив трудових мігрантів в Київ підвищив ціни на столичному ринку оренди житла. Знімні квартири тут дорожче, ніж у європейських столицях, а їх оплата з'їдає майже весь місячний дохід, в той час як в європейських містах - не більше третини Про зростання цін на оренду житла в столиці київський журналіст Леонід, який попросив не називати його прізвище в пресі, знає не з чуток. Вже вісім років він разом із сім'єю живе в орендованій двокімнатній квартирі на Оболоні і, незважаючи на прекрасні відносини з її господарем, з грудня минулого року

Купівля заставної квартири: ризики та вигода

Журналістка "Сегодня" з допомогою спеціалістів з нерухомості і кредитами вирішила з'ясувати, які плюси і мінуси придбання конфіскованого банком у своїх боржників житла. На ринку житлової нерухомості з'явилися привабливі пропозиції. Банки виставляють на продаж квартири з дисконтом від 20 до 50% від звичайної ціни. Це - майно боржників, під заставу якого ще 5-6 років тому фінансисти охоче роздавали гривневі та доларові кредити. Сьогодні позичити в банку кошти на купівлю житла практично нереально, тому "безквартирні" українці активно

Позичальникам дали строк

Іпотечним неплатникам дали можливість затягувати стягнення застав і вимагати від банків нові поблажки щодо погашення позик. У проблемних іпотечних позичальників з'явився шанс відстрочити виселення з квартир. Право на відстрочку тиждень тому надав Вищий спеціалізований суд, який постановив рішення по кредитному спору в Донецьку. Його суть: для звернення стягнення на заставу (нерухомість) банку недостатньо одержання рішення суду "про стягнення суми заборгованості". Потрібно ще і друге - "про звернення стягнення на конкретний предмет

Як узаконити право власності і в яких випадках це зробити не можна?

Вже кілька місяців пройшло з тих пір, як вступили в силу нові документит які стосуються земельної реформи. В даному випадку ми говоримо про Закон України нПро Державний земельний кадастрс та Порядку ведення Державного земельного кадастру. У зв'язку з цим наших читачів, як і раніше цікавлять проблемні питання. Навіщо потрібна кадастрова системас Як отримати кадастровий номер і що для цього требао Який документ прийшов на зміну держактівг Навіщо потрібна національна кадастрова система? Україна ніколи не мала ні загальними даними про

Вийшла в поле. В Україні з'явиться новий державний банк для управління землями

Держава буде керувати держземлями і кредитувати аграріїв через нову структуру. Потрібно це ринку? Минулого тижня уряд завершив формування Державного земельного банку. Нова структура, покликана об'єднати функції керуючого державними землями і кредитора невеликих сільгоспвиробників, отримала голову. Посаду голови правління Госзембанка зайняла Світлана Скосирська, до останнього часу очолює банк "Київ". З Скосырской в Госзембанк перейшли ще три заступники та головний бухгалтер. Згідно з документами, головний офіс зареєстрований за

Руйнування без дозволу

Нові правила перепланування квартир порадують багатьох любителів ексклюзивного ремонту. Споруджувати або зносити міжкімнатну перегородку, переносити двері або облаштовувати тамбур у своїй квартирі можна буде без дозволу місцевих органів влади. Без бюрократів і хабарів Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило законопроект, який значно спрощує процес перепланування житлових приміщень. Якщо під час робіт не планується зачіпати несучі конструкції та інженерні системи будинку, то проводити їх можна буде без

Дачна лихоманка

У цьому році попит на оренду дач в околицях столиці помітно зріс, і все більше киян готові доплачувати за комфортне перебування на природі. Пропозиція збільшується менш активно, причому більшість об'єктів, що здаються позиціонуються в елітному сегменті, тоді як основна маса потенційних клієнтів хочуть зняти добротний, але не претендує на VIP-статусу котедж. Ця тенденція вже спровокувала дефіцит відносно недорогих дач і дозволила їх власникам підвищити ціни. Здається все Армія киян, які не бажають проводити літо в місті, стрімко зростає.