Київ в очікуванні музичного буму

Наступного літа на Трухановому острові відбудеться найбільший в Україні фестиваль музики "Sziget Kyiv"

Літо-2014 є ятається киянам та гостям міста багатожанровою музикою та різноманітними розважальними заходами - в столиці планується провести масштабний фестиваль, подібний до будапештського "Sziget". Угоду про започаткування щорічного міжнародного фестивалю "Sziget Kyiv" вчора уклали голова КМДА Олександр Попов та угорська компанія "Sziget Cultural Management Ltd", яка й організовуватиме музичне дійство у Києві.

Вперше "Sziget Kyiv", який, до речі, стане найбільшим музичним фестивалем в Україні, планують провести наприкінці червня 2014 року на Трухановому острові. "Це місце дуже люблять кияни, я впевнений, що наша підтримка фестивалю є правильною й взаємовигідною. Ми зацікавлені у такій співпраці, тому нам приємно долучитися до реалізації цієї мистецької ідеї саме в столиці. Тім більше, що у Стратегії розвитку Києва до 2025 року передбачено й пожвавлення фестивального руху",- зазначив голова КМДА Олександр Попов.

Організатори заходу розповідають, що на всіх відвідувачів "Sziget Kyiv" чекає триденна багатожанрова музична феєрія, в тому числі й спортивні змагання, художні експозиції та галереї під відкритим небом, театральні вистави, дискусійні клуби, дитячі програми, благодійні акції та багато іншого. На фестивалі для всіх буде місце і для визнаних світових зірок, і для популярних місцевих колективів. Організатори вже очікують на участь понад 60 тис. відвідувачів. До речі, гості фестивалю зможуть розташуватись у кемпінгу. Відзначимо, в Будапешті "Sziget" проводиться вже понад 20 років і є найвідомішим та найбільшим музичним фестивалем Європи, який відвідує понад 400 тис. меломанів. Для Угорщини це важлива складова державного та міського бюджету Будапешта, тому є всі підстави вважати, що "Sziget Kyiv" дасть новий імпульс і для зростання економіки Києва, дозволить збільшити надходження до столичного бюджету.

"Приємно, що керівництво міської адміністрації підтримало нашу ініціативу організувати й провести цей захід,- відзначив засновник фестивалю "Sziget" Карою Герендаї.- Ми вважаємо, що Київ схожий на Будапешт - у нас є Дунай, у вас - Дніпро. Труханів острів схожий на острів Обуда, в українській столиці також багато культурних пам'яток, а молодь так само любити музику та проводити годину на музичних фестивалях, тому запланований захід має всі шанси стати популярними серед українців".

Також музичний фестиваль сприятиме покращенню туристичної привабливості столиці, до того ж, позитивні результати подібних заходів Київ вже має. Це, зокрема, кемпінг для вболівальників футбольного чемпіонату Євро-2012 та рок-фестиваль "Rock'n Sich", який нещодавно відбувся на Трухановому острові.
Та й у цілому інфраструктура на острові певною мірою вже підготовлена. Нині тут тривають роботи з благоустрою території, зокрема, встановлення системи очищення води та покращення водовідведення.