Спека наступає на Європу і відпускає Україну

На багато країн світу настає аномальна спека: в Америці вмирають люди, в Європі зупиняються потяги, а мусульманкам заборонили носити хіджаби. В Україні поки стає прохолодніше.

США: смерть без кондиціонера

В Америці, в штатах Каліфорнія, Невада і Арізона, встановилася аномальна спека: температура піднялася вище 50 градусів. За прогнозами синоптиків, це ще не межа - температура підніметься до 57 градусів в тіні. Перший випадок летального результату зафіксували в Лас-Вегасі: від теплового удару помер літній чоловік, який жив в квартирі без кондиціонера.

Німеччина: влада просять не виходити на вулицю

У Німеччині максимальна температура досягла 38-40 градусів. Ситуація настільки серйозна, що влада офіційно закликають населення до дотримання спеціальних правил поведінки: не залишати в денний час прохолодних приміщень, провітрювати їх тільки вночі, уникати значних фізичних навантажень. Спеку не витримує і техніка. В поїздах із-за високої температури відмовляють кондиціонери. З цієї причини розкладу вилучили шість швидкісних експресів і регіональних поїздів.

Австрія і Чехія: спека б'є столітні рекорди

В Австрії температура повітря піднялася до 38,6 градуси, що є абсолютним рекордом червня за весь час метеоспостережень. У Чехії на півтора градуси подолана температурний рекорд - 36,5, який тримався сто років.

Балкани: аномальна спека після повені

У Хорватії, Сербії, Чорногорії, Македонії, Боснії і Герцеговині, Словенії стовпчики термометрів піднялися до позначки 40 градусів. У Белграді за вихідні у зв'язку з поганим самопочуттям внаслідок спеки в лікарні звернулися близько 200 осіб. У Македонії з-за аномальної спеки введений жовтий рівень тривоги. У столиці Чорногорії Подгориці зафіксована рекордна температура - 39 градусів.

Туреччина: відмова від мусульманських традицій

Через аномальну спеку літа-2013 уряд Туреччини розробило дрес-код для жінок-держслужбовців, заборонивши носити хіджаби. За новими правилами у них повинні бути відкриті волосся і категорично забороняється носіння хіджабу. У такому вигляді рекомендується ходити працівникам приватних компаній і в публічних місцях.

Індія: страйки без води

Температура повітря в самому густонаселеному індійському штаті Уттар-Прадеш (проживають 190 мільйонів чоловік) піднялася до рекордних 47 градусів в тіні. Із-за перевантаження, викликану спекою, вийшла з ладу найбільша місцева електростанція. Жителі штату, змучені спекою і бездіяльністю влади, влаштували масові страйки, вимагаючи прийняття термінових заходів з порятунку населення, тому що в багатьох населених пунктах зникла вода, що подається електронасосами.

Україна: дощі, град, не жарко

А от у нас все відносно спокійно і трохи мокро. У найближчі кілька днів на всій території прогнозують сильні зливи, грози, град. Температура коливатиметься в межах 20 - 25 градусів тепла і лише на півдні повітря прогріється до 28-30 градусів. Вода в Чорному та Азовському морях буде плюс 25.