Скільки коштує бізнес на автомийці

Мінімум 320 тис. гривень потрібно вкласти у відкриття автомийки. Окупляться початкові вкладення протягом 4-5 років.

"Цей бізнес для контролюючих органів, як червона ганчірка для бика", - нарікає Олексій Погребняк, співвласник столичної автомийки "Десятка" на вул. Лепсе. - Миття постійно перевіряють, починаючи від СЕС і закінчуючи УБОЗ. Новачки повинні про це пам'ятати, наважуючись відкрити свою станцію".

Бізнесу Олексія вже 5 років, як повідомляє журнал "Гроші". Відкривався він в самий розпал кризи - в 2008 році. "Я працював у будівельній компанії юристом. Сталася криза, і мене, як і багатьох інших, скоротили. Тоді ми з товаришем вирішили зайнятися своєю справою і відкрити автомийку. Ризикнули - і виграли", - згадує підприємець. Початковий капітал отримали, продавши квартиру одного із співзасновників за 65 тис. дол. "Криза допомогла, тому що набагато дешевше було будувати. А ми свою мийку побудували фактично з нуля. Раніше тут була сміттєзвалище і абсолютно порожнє приміщення, не було навіть електрики", - розповідає Олексій.

Сьогодні його "дітище" в чотирьох боксах вимиває близько 2 тис. автомобілів в місяць. При цьому підписані договори на обслуговування з 37 організаціями, в тому числі групою СКМ, телеканалом "Україна", страховою компанією PZU Україна і іншими великими компаніями. А робота у мийників "Десятки" є і вдень, і вночі: автомобілі до боксів шикуються в чергу.

Для комфорту своїх клієнтів р-н Погребняк обладнав кімнату відпочинку з масажним кріслом і кафе з кондиціонером. "Відкрити мийку і поїхати відпочивати на Кіпр не вийде. За цим бізнесом потрібно дивитися. Я тут перебуваю з ранку до пізнього вечора кожен день", - розкриває секрет успіху своєї справи бізнесмен.

На чому заробляємо

"Автомийка не заробляє на мийці автомобіля. Заробіток - від додаткових послуг", - констатує підприємець. За його словами, собівартість одного авто мийки становить 40 грн. "З 50 гривень, які сплачує клієнт, мені потрібно віддати мийникам та адміністратору 30% за їх роботу. Ще 20% варто використана при митті хімія. І ще 30% - це плата за використану електрику і воду. Щоб помити один автомобіль, потрібно близько 150 літрів води. А адже ще потрібно і податки заплатити", - каже Олексій Погребняк. Так що прибуток в цьому бізнесі безпосередньо залежить від того, скільком машин натерта гума, як часто клієнти хочуть покрити авто воском і зробити хімчистку салону.

Впевненість у завтрашньому дні таким автомийках дають контракти з юридичними особами. Бізнесмени розуміють, що вони щомісяця отримуватимуть фіксований і досить відчутний дохід. Але щоб юрособи захотіли працювати з мийкою на постійній основі, вона повинна бути зареєстрована як юридична особа на загальній системі оподаткування. Бажаючих замовляти послуги у СПД-єдинника сьогодні вже важко знайти.

Окупається цей бізнес довго. Враховуючи, що перший час потік клієнтів невеликий, а плата за оренду і інші постійні витрати великі, то повертати вкладені на старті інвестиції доведеться 4-5 років.

Грошове місце

Вдало підібране приміщення для автомийки - половина успіху. Її вивіска обов'язково повинна бути видно водіям з дороги. Важливі зручні їзд і виїзд з автомийки, а також наявність місця для очікування в черзі до моечному боксу. Крім того, бажано, щоб мийка знаходилася по той бік дороги, де водії повертаються додому, а не їдуть на роботу. Це допоможе відразу після відкриття автомийки сформувати постійний потік клієнтів.

Але це - тільки вершина айсберга. "Місце проживання" цього бізнесу має відповідати певним санітарним нормам і відповідати вимогам пожежної безпеки, інакше контролюючі органи просто не дозволять йому почати працювати. "На збір всіх дозволів і документів для відкриття мийки йде багато сил і часу. Найважче зробити архітектурний проект і отримати у місцевих органах влади дозвіл на введення будівлі в експлуатацію. Але без цього не можна - мийку відразу закриють. Нам пощастило, раніше на нашому місці був выварочно-мийний цех заводу, так що особливих проблем із дозволами не виникло", - розповідає Погребняк.

Заощадити на будівництві можна, орендувавши готове або навіть чинне приміщення автомийки. Таким чином стартові витрати знижуються до мінімуму. Розмір оренди залежить від місця розташування приміщення, його стану і кількості діючих мийних блоків. У столиці середні ставки оренди становлять 15-20 тис. грн. в місяць за невелику мийку загальною площею до 200 кв. м на 2-4 блоку, в людному місці і з повним пакетом дозвільної документації для її легальної роботи.

Якщо будувати мийку "з нуля", щоб її обладнати, знадобиться приблизно 320 тис. грн.

Потрібні апарати високого тиску, які будуть подавати воду під напором на кожен мийний пост. Кожен з них коштує близько 25 тис. грн. Не обійтися без пилососів і пилососів-хімчисток. Італійські і німецькі промислові моделі коштують близько 4-5 тис. грн.

Обов'язкова купівля компресора, завдяки якому видувається вода з-під номерних знаків та інших важкодоступних місць. Якщо їм не користуватися, на виїхала з боксу машині відразу утворюються патьоки, а клієнти цього не люблять.

Також потрібно обов'язково придбати апарат рециркуляції - без нього працювати підприємству не дозволять. Справа в тому, що миття не мають права скидати використану воду в каналізацію. СЕС вимагає її очищати і пускати в повторну роботу, створюючи замкнений цикл використання цієї води.

Особливу увагу потрібно приділяти купованими реагентів - "хімії". "Ми користуємося тільки гарною хімією, яка не з'їдає хром на машинах і не роз'їдає руки хлопцям-мийникам", - розповідає Олексій Погребняк. Щомісяця на хімію йде від 5 до 8 тис. грн. Все залежить від кількості працюючих боксів і потоку машин.

Головний кадр

Кадри вирішують все! А знайти гідних співробітників в "мийному" бізнесі дуже непросто. "Складно знайти тямущих мийників-киян. Серед них більшість - п'яниці. Інша справа - люди з передмістя. Вони приїжджають, щоб заробити, тому дорожать своєю роботою і роблять її якісно", - розповідає Олексій Погребняк. Сьогодні на його мийці працює дві зміни, кожна з яких складається з одного адміністратора і 6 мийників. Всі вони з передмістя і працюють за вахтовим методом - приїжджають на зміну, яка триває чотири доби. На мийці є кімната, де вони живуть протягом своєї зміни. Там є все необхідне для відпочинку та комфорту: ліжка, холодильник, душ, телевізор. "Вони просто живуть на мийці. У них є своя кімната з усіма умовами для комфортного проживання. Це зручна схема роботи - фактично мийка знаходиться під наглядом 24 години на добу. Ми до такої форми роботи прийшли після довгих експериментів", - розповідає підприємець.

Формула зарплати? Це важливий інструмент для мотивації персоналу. Варіантів безліч: наприклад, мінімальний фіксований оклад і відсоток від того, що людина "намив". Там, де від клієнтів немає відбою, зазвичай залишають своїх мийників лише на відсоток. "У мене хлопці отримують 20-30% того, що вони намили, а адміністратор - 10% від загального обороту за день. Така зарплата стимулює людину працювати більше і краще, щоб клієнти поверталися", - пояснює Погребняк.

Деякі власники мийок готові платити своїм працівникам і 50% від замовлення. Такий високий відсоток виплачується працівникам на тільки що відкрилися автомийках або там, де потік машин-клієнтів невеликий. "Жадібність породжує бідність. Якщо людина не платить людям того, що вони заслуговують, - вони погано працюють, і бізнес не йде", - упевнений підприємець.

Яким може бути бізнес-план автомийки*

Стаття видатків

Сума, тис. грн.

РАЗОВІ ВИТРАТИ, грн.


Ремонт приміщення (подача води, електропроводка, вентиляція, будівництво боксів і т. д.)

200

Обладнання та витратні матеріали:


 • апарат високого тиску (2 шт.)

40

 • компресор для подачі повітря

5

 • апарат рециркуляції

25

 • пилосос (2 шт.)

10

 • пилосос для хімчистки (2 шт.)

12

 • дод. обладнання (шланги високого тиску, пантографи і т. д.)

15

Інші витрати:


 • меблі для кімнати відпочинку для клієнтів

5

 • комп'ютери, телефони, меблі для адміністраторів

8

 • виробництво сайту

5

 • фірмовий одяг для мийників (8 чол.)

3

РАЗОМ стартових витрат

328

ЩОМІСЯЧНІ ВИТРАТИ

Обов'язкові платежі:

 • оренда приміщення (від 150 кв. м)

20

 • реклама: Інтернет, зовнішня і друкована реклама і т. д.

3

 • підтримка і просування сайту

3

 • оплата телефонного зв'язку

0,5

 • оплата Інтернету

1

 • комунальні платежі (вода, електрика)

10

 • податки

10

Витратні матеріали:

 • кошти на закупівлю "хімії"

5

 • поповнення інвентарю (ганчірки, губки, прокладки тощо)

2

 • кошти на ремонт обладнання

2

Зарплата

 • 2 адміністратора

12

 • 8 мийників

24

 • дохід власника

15

РАЗОМ В МІСЯЦЬ

107,5

РАЗОМ ЗА перший РІК, включаючи стартові витрати

1618

ДОХОДИ СЕРЕДНЬОМІСЯЧНО**

120**

РАЗОМ ДОХОДІВ НА РІК

1440

* Розрахунки журналу "Гроші".

** З розрахунку, що автомийка щодня обслуговує до 70 машин з середнім чеком 60 грн.